A folyamat lépései, avagy hogyan zajlik a teljes folyamat?

2024.08.13

Amennyiben felkeltette érdeklődésedet a lehetőség és kérdéseid vannak írj nekem a Kapcsolat menünél található e-mail címre vagy keress telefonon.

Ha jelentkezni szeretnél, a Főoldalon található űrlap kitöltésével vagy a Kapcsolat oldalon található e-mail címen kérlek, hogy írásban küldd el a jelentkezésed.

Ezután felveszem veled a kapcsolatot, kiküldöm a részletesebb tájékoztatókat és űrlapot, valamint  időpontot egyeztetünk egy kb. 30 perces telefonos interújra, amin megbeszéljük a felmerülő kérdéseket, további részleteket és érzékeljük egymást. Az első benyomás alapján dönthetünk arról, hogy megyünk-e tovább közösen a folyamatban.

Csoportos szupervízió esetén a szervezési időszakot követően e-mailben visszajelzek arról, hogy sikeres volt-e szükséges létszámú csoport szervezése. Egyéni munkaformában az első közös alkalom egyeztetése az interjú végén vagy 48 órányi várakozási időt követően megtörténik.

A helyszínnel és a végleges időpontokkal, egyéb részletekkel kapcsolatban e-mailben tájékoztatlak.

Az 1. nyitó ülésen megtörténik a bemutatkozás, ismerkedés, a szupervíziós folyamat céljának és kereteinek átbeszélése, szerződéskötés, elköteleződés. Alaptémák, kérdések, tanulási területek megfogalmazása. Megalkotjuk a közös csoportszabályokat, mi ezt kapcsolati szerződésnek nevezzük. A kapcsolati szerződést az egyéni folyamatban is megkötjük

a szupervizor és a szupervizált/szupervizáltak közti kapcsolati szerződés (kontraktus) kiterjed a szetting (munkafeltételekre vonatkozó keretek) és a viselkedés, kapcsolat minőségére (bizalom, védelem-önvédelem, titoktartás, az esetmunka mikéntje, határok, felelősségek, motiváció, vállalások, jelenlét, információáramlás). A kapcsolati szerződést az első ülés során kötik meg a résztvevők, összefoglalja azt, hogy kik, miért, hogyan dolgoznak együtt.

Az 1. ülésen beszéljük meg azt is, hogy van-e mégis ismeretség a csoportban, ha igen, az milyen szintű, megfelel-e még a csoport szupervízió azon kritériumának, hogy ne legyen a szupervíziót megelőzően kapcsolatban a résztvevők pl. rokoni, baráti, szexuális kapcsolatban, közelmúltbeli vagy jelenlegi munkakapcsolatban, közelmúltbeli vagy jelenlegi tanulási élményben (tréning, oktatási intézmény, önismeret). A csoport közösen hoz döntést arról, hogy milyen lehetőséget válasszunk a folyamat haladása érdekében.


·A további ülések a következő szakaszok szerint zajlanak: 1. Bevezető szakasz (nyitókör), 2. Megállapodások, megegyezések (igények, témák, kérdések, esetek, témafelelős/esethozó kiválasztása) 3. Téma/eset/kérdés bemutatása, 4. Feldolgozás, 5. Zárás

  • Az ülések során mindig 1 fő a szupervizált, az ő esetét, tanulási kérdését, témáját dolgozza fel a csoport a szupervizor facilitálása által.
  • Fontos, hogy minden résztvevő a teljes folyamat alatt legalább egyszer legyen szupervizált szerepkörben.
  • A szupervízió fókusztémán és saját tanulási kérdésen keresztül zajlik személyesen csoportban.
  • A szupervizor a folyamatért és a tanulási környezet megteremtéséért, valamint a kapcsolati szerződés betartásáért felelős.
  • A szupervizáltak felelőssége az aktív jelenlét, az "itt és most" fontossága és a kapcsolati szerződés betartása.
  • A résztvevők és a szupervizor az alkalmakon elhagzottakért és történtekért titoktartási kötelezettséget vállalnak (ezek alóli kivételek: törvényi kötelezettségek, gyermekbántalmazás, ön-és közveszélyes állapot– ennek részletes átbeszélése a nyitó alkalmon történik).
  • A teljes folyamat alatt zajlik a bizalom építése és a fenntartásának megfelelő működés

Záró ülés: A folyamat értékelése, zárása, búcsú.

© 2024 Minden jog fenntartva | Zsebi Zsuzsanna - fejlesztő szakember
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el